Zápisky z veletrhu IBC 2015

14. 09. 2015

Na veletrhu IBC 2015, věnovaném televizní a rozhlasové technice, byl mimo jiného představen digitální dvoukanálový kamerový přijímač Sennheiser EK 6042. Vzhledem k jeho technologii a rozsahu použití se jedná o nejvýznačnější novinku posledních let.

Přijímač  je nástupcem analogového typu EK 3241, používaného všemi velkými televizními a filmovými společnostmi. K příslovečné odolnosti, robustnímu provedení a spolehlivosti přidává EK 6042 ještě velkou flexibilitu - je totiž kompatibilní se všemi bezdrátovými mikrofony Sennheiser. Podporuje kompandéry Sennheiser HDX, HiDyn Plus i SeDAC a díky tomu je možné přijímač kombinovat s analogovými vysílači ew G3, Série 2000, 3000/5000 i digitálními D 9000.
Dále byly na nově pojatém stánku předvedeny bezdrátové kamerové mikrofony AVX, malý reportážní systém pro iPhone - ClipMic Digital nebo mikrofon pro 5.1 zvuk Esfera. V části Neumann byly postaveny příklady zvukových studií, vybavených mikrofony řady BCM a TLM a monitory KH 120 a KH 310.
Na stánku Rycote byly k vidění nové verze špičkové větrné ochrany Cyclone, Sound Devices/Video Devices vystavoval kromě kompletního sortimentu audio i video rekordérů i nový zvukový mixážní pult, přímo spolupracujicí s rekordéry Sound Devices i bezdrátovými přijímači, osazenými v novém SuperSlotu. Yamaha předváděla pulty Rivage a Nuage, Ambient Recording synchronizační filmové "krabičky" Lock-It a filmové klapky. VDB Audio, rodinná firma specializující se na mikrofoní tyče, měla na malém stánku tyče s novými zámky s krátkých chodem.
A jedna zajímavost na konec - stánek Panasonic, největší v hale 10, byl ozvučován mobilním systémem Sennheiser LSP 500 (poslední obrázek).