Zpráva z veletrhu Prolight&Sound/MusikMesse 2017

12. 04. 2017

Největší hudební veletrh proběhl minulý týden ve Frankfurtu nad Mohanem a opět byl (nelogicky) rozdělený na část zvukovou a světelnou (Prolight&Sound) a část hudebních nástrojů (MusikMesse).

Návštěvníci, kterých bylo stejné množství jako v loňském roce, ale navštěvují obě dvě části, takže časové posunutí konání obou částí nedává smysl.
Německý výrobce příslušenství pro hudebníky - König&Meyer - proto musel vystavovat na dvou stáncích, ve kterých představil, kromě nových verzí lampiček, barevných notových pultů a držáků na hudení nástroje, zcela nový sortiment - sedačky pro obecenstvo. König&Meyer vyrábí již delší dobu sedačky pro bubeníky a klavíristy, ale nyní má v nabídce celou škálu velice kvalitních a flexibilních sedaček a židlí do hlediště i na pódium.
Značka Yamaha se prezentovala také na dvou místech - kromě stánku v hale 3 si pronajala celou halu PortalHaus, kde vystavovala vše od klavírů až po mixážní pulty.
Německý Fohhn v hale 3 zaujal, kromě nových typů reproduktorů s možností připojení na Dante, Optocore, AES/EBU i AIREA, také originálním barem v útrobách oranžového plechového kontejneru. A pokud jste byli trochu zvědaví a otevřeli jste kryt akumulátorových PA reprosoustav EasyPort, mohli jste uvnitř najít bezdrátové přijímače Sennheiser :-)
Veletrh byl tedy opět svátkem všech hudby a techniky -milovných Evropanů a můžeme doufat, že příští rok se na něj vrátí značky Sennheiser i Neumann, které letos "pauzírovaly".