AES Berlin 2017

22. 05. 2017

V berlínském hotelu Maritim se konalo již 142. setkání profesionálních pracovníků v oblasti zvuku - AES Convention.

Kromě pestrého programu přednášek a odborných konferencí je součástí AES i výstava nejzajímavějších značek a výrobků v této oblasti. Neuman.Berlin vystavoval letošní rok svoje novinky - studiové monitory s vestavěným DSP procesorem KH 80 DSP a mikrofon pro virtuální realitu Sennheiser AMBEO VR Mic. Dále jste na stánku mohli vidět "umělou hlavu" pro binaurální nahrávky KU 100, studiový subwoofer KH 810, a "klasické" studiové mikrofony TLM 107, U 87 Ai, M 149 TubeTLM 102TLM 103 nebo "tužku" KM 184.
Na odborných seminářích vystoupil také dlouholetý spolupracovník značky Sennheiser, John Willett, se svojí přednáškou o technologiích a použití mikrofonů "The Ins and Outs of Microphones".
Závěr nedělního programu ale patřil značce Sennheiser - odpoledne se konal program "AMBEO for VR " v reprezentační prodejně Sennheiser na Tauentzienstrasse a večer profesor Jörg Sennheiser vystoupil v rámci programu The Richard C. Heysser Memorial Lecture s přednáškou "A Historic Journey in Audio-Reality: From Mono to AMBEO".